Napísali o nás

 

SDEŤMI.com, 02.08.2018

Top dovolenka na Slovensku pre rodiny s deťmi

Ak chcete poznať najkrajšie a najpríjemnejšie slovenské destinácie, kde môžete s deťmi stráviť prázdniny, prečítajte si tento článok na portáli Sdetmi.com. Medzi vytipovanými rezortmi je aj Villa Betula Resort. Vďaka nášmu rodinnému parku Babyland s obrovským exteriérovým ihriskom, detskou zábavnou halou, konským rančom a zvieracou farmou sme sa ocitli medzi elitou.

 

AUTOVINY.sk, 02.07.2018

Dacia na zákazníkov nezabúda, pozvala ich na spoločný piknik! Ako to dopadlo?

Majitelia automobilov značky Dacia sa stretli v sobotu 23. júna 2018 v našom stredisku na ich tradičnom podujatí. Pre 1.800 účastníkov z celého Slovenska sme pripravili chutný catering a v prírodnom amfiteátri si užili celodenný program s množstvom atrakcií. Azda najväčšiu pozornosť pútal koncert speváčky Kataríny Knechtovej. Veľký záujem bol aj o adrenalínové testovacie jazdy na novom modely Dacia Duster. Reportáž z tohto pikniku nájdete na portáloch Autoviny.sk, AutoBild.Cas.sk, AutoGrip.sk a TopSpeed.sk.

 

BABODOSVETA.sk, 08.03.2018

Villa Betula: Detský raj na Zemi? Nie, na Liptove

Začiatkom marca nás navštívilo rodinné komando s medvedíkom Pimpim. Na svojom blogu BaboDoSveta.sk píše o cestovaní a cestovateľských zážitkoch s malým synčekom. Veselá rodinka hodnotí jednotlivé ubytovacie zariadenia, reštaurácie alebo detské kútiky. Veľmi nás teší, že hoci sme o tejto milej návšteve netušili, v ich rejtingu sme obstáli parádne. Viac o Pimpiho pobyte u nás sa dozviete TU

 

ADRIANAKRALOVA.sk, 21.02.2018

Materský raj naživo

Zážitkové, kontaktné a empatické materstvo. Takémuto spôsobu vytvárania vzťahov medzi novorodencami a rodičmi sa venuje trojnásobná mamička, úspešná slovenská blogerka a videoblogerka a certifikovaná poradkyňa pre dojčenie a viazanie šatiek Adriana Kráľová. V sobotu 17.2.2018 sme pripravili v našom Babylande jej prednášku s názvom Materský raj. Reportáž z nej si môžete prečítať TU

 

DOJCIMVPOHODE.sk, 08.01.2018

Relax na Liptove

Katarína Brňáková je zakladateľkou a koordinátorkou projektu Dojčiť je IN - Kampaň za zdravšiu generáciu. Okrem poradenstva dojčiacim mamičkám a tehuľkám sa venuje aj webovým portálom Dojcimvpohode.sk a SamyMamy.sk. Začiatkom roku 2018 sa so svojimi ratolesťami zastavila v našom stredisku a z jej pobytu v Liptove vznikla táto milá reportáž podporená fotopríbehom.

 

KAMSDETMI.sk, 23.11.2017

Tipy na zimnú dovolenku

Deti milujú zimu, ak je plná snehu a radosti z neho. Rodinný portál Kamsdetmi.sk sa preto rozhodol, že rodičom uľahčí hľadanie a napíše o slovenských strediskách, v ktorých býva zima zábavná, plná atrakcií a dostatočne vysnežená. Neobišiel ani naše stredisko a náš detský areál Babyland. Podrobnosti o typoch na zážitkovú zimnú dovolenku pod Tatrami si môžete prečítať v novom blogu na spomínanom webe.

 

LITTLENOMADLIFE.com, 13.11.2017

Kde nechať malé rakety vyblázniť, aby ste sa Vy už celkom nezbláznili

Hľadáte útulnú kaviareň s detským kútikom alebo zónou pre deti, kde by sa drobci vyšantili aj v škaredom počasí? Niekoľko dobrých tipov nájdete v blogu Barbory Daxner na stránke LittleNomadLife.com. Teší nás, že do zoznamu podnikov s dobrou kávou, chutnou gastronómiou a širokými možnosťami aktivít pre deti rôzneho veku zaradila aj naše stredisko. Jej odporúčania sú TU.

 

CESTUJEMEBEZCESTOVKY.sk, 10.11.2017

Villa Betula - raj (nielen) pre deti na Liptove

CestujemeBezCestovky.sk je originálny on-line projekt renomovanej blogerky Martiny Magulovej. Rodinám s malými deťmi uľahčuje orientáciu a rozhodovanie sa pri hľadaní vhodných dovolenkových alebo oddychových destinácií. Začiatkom októbra ju zaviedli kroky aj do nášho strediska a tak sa rozhodla, že o nás niečo napíše, niečo pofotí a dokonca urobila aj milé video. Všetko nájdete TU.

 

NEPOCUJUCEDIETA.sk, 20.10.2017

Celoslovenské stretnutie v Liptovskej Sielnici 2017 - Naše zážitky

V septembri 2017 sme hostili stretnutie rodín s detičkami so sluchovým hendikepom, ktoré každoročne organizuje občianske združenie Nepočujúce dieťa. Naše skúsené animátorky pripravili pre najmenších špeciálny zábavný a vzdelávací program. Rodičia tak mohli vidieť nové aktivity, ktoré sa dajú pri práci s týmito výnimočnými deťmi využiť. TU nájdete článok o akcii.

 

LITTLENOMADLIFE.com, 03.08.2017

Babyland na Liptove. Oplatí sa zažiť?

Úspešná novinárka, spisovateľka, prekladateľka, vášnivá cestovateľka, ale predovšetkým akčná mamička a manželka. Presne taká je mladá slovenská blogerka Barbora Daxner, ktorá v lete 2017 navštívila naše stredisko. Pri hľadaní inšpirácie pre svoj zážitkový a rodinný portál LittleNomadLife.com narazila na Babyland a rozhodla sa, že ho spolu so svojím synčekom poriadne otestujú. Skúsenosti a pocity z času stráveného v našom detskom parku potom zhrnula vo svojom autentickom blogu.

 

TRAVELDIGEST.cz, 01.07.2017

Do Liptova na predĺžený víkend

Český blogger Jan Herget sa v máji 2017 rozhodol spoznávať Liptov. Na potulky vzal aj svojich dvoch malých synov. Keďže má rád prírodu a neposední chlapci zase atrakcie, ako základný tábor si vybrali penzión a kemping Villa Betula. O svojich zážitkoch a skúsenostiach z Liptova a o Babylande potom napísal cestovateľský článok pre český magazín TravelDigest.cz a taktiež pre svoj blog TataLump.cz. Kompletnú reportáž nájdete TU.

 

KAMSDEŤMI.sk, 05.05.2017

Tipy na letnú dovolenku na Slovensku a v okolí 

Hľadáte miesto, kde by ste strávili letnú dovolenku s rodinou v roku 2017? Ak milujete spoločné zážitky, prírodu a atrakcie, nemusíte chodiť ďaleko. Môžete v pohode zostať na Slovensku. Portál Kamsdetmi.sk opísal niekoľko destinácií ideálnych pre rodinú dovolenku a nás teší, že v článku nezabudol ani na naše stredisko. Prečítať si ho môžete TU.

 

KAZDYMOZEVARIT.com, 28.08.2016

Villa Betula

Na sklonku letných prázdnin nás navštívil známy slovenský spevák Robo Papp, ktorý sa venuje aj písaniu blogov o gastronómii. Bol u nás s partiou priateľov a v prírodnom areáli i v reštaurácii sa cítili veľmi príjemne. Preto sa rozhodol, že jeden blog napíše o našom stredisku a službách. Ak Vás zaujíma jeho názor a skúsenosti, celý článok je TU.

  

KEMPY-CHATY.cz, 02.06.2015

Novinky v kempech pro rok 2015

Aj náš Camping Villa Betula sa pred letnou sezónou 2015 vyzbrojil niekoľkými novinkami. Týkajú sa najmä atrakcií, ktoré môžu deti aj dospelí využívať na detskom ihrisku Babyland. Napríklad novú lezeckú preliezku Žirafu, trampolínovú arénu pre malých aj veľkých alebo veľkoplošné indiánske típí vysoké viac ako 15 metrov. Podrobnosti o týchto atrakciách nájdete TU.

 

ŠARM, 19.05.2015

Urobte radosť svojim deťom výletom na zvieraciu farmu: Tieto sú u nás naj

Viete, kde sú na Slovensku najobľúbenejšie zviercie farmy? A viete, ktoré z nich najčastejšie navštevujú rodiny s deťmi? Na tieto otázky sa snažil čitateľom odpovedať ženský týždenník Šarm. Neobišiel pri tom ani našu prírodnú farmu v areáli strediska Villa Betula Resort***, kde sú podmienky pre zvieratká viac ako priateľské. Navyše rodinky si tu môžu vyskúšať aj jazdu na koni, pretože v susedstve farmy je konský ranč s koníkmi a poníkmi. A ktuálny článok k tejto téme nájdete TU.  

 

CAMPING, CARS & CARAVANS, 27.03.2015

Ein Land gibt Gas / Krajina pridáva plyn

Redaktori prestížneho nemeckého magazínu Camping, Cars & Caravans precestovali Slovensko, aby pred letnou sezónou 2015 predstavili karavanistom z nemecky hovoriacich štátov našu krajinu. Cestou sa zastavili aj v stredisu Villa Betula Resort***, kde si prezreli najväčšie detské ihrisko na Liptove Babyland, pozitívne zhodnotili prírodný kemping a ochutnali aj z gastronomických špecialít v našej reštaurácii. V reportáži zo Slovenska spomenuli na prvom mieste práve náš rezort. Ak ovládate nemčinu, článok si môžte prečítať TU.

 

TVNOVINY.sk, 05.02.2015

Najlepšia rodinná dovolenka na Slovensku? Navštívte Villu Betulu na Liptove

Spravodajský portál televízie Markíza TvNoviny.sk hľadal ideálne miesto pre rodinnú dovolenku na Slovensku. Pri svojom hľadaní zabrúsil aj na Liptov a stredisko Villa Betula Resort*** si vyhliadol ako jedného z favoritov. Preto vyspovedal nášho marketingového manažéra Jiřího Kolínského o atrakciách a novinkách, ktoré pripravujeme na letnú sezónu 2015. Celý rozhovor s ním si môžete prečítať TU

 

GASTROWEB.sk, 25.11.2014

Predstavili reštaurácie, ktoré získali Liptovskú hviezdu

Reštaurácia Villa Betula sa spolu s ďalšími 25 reštauráciami z Liptova zapojila do projektu Liptovská hviezda. S touto iniciatívou prišla Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov. Úroveň gastronómie a služieb v reštauráciách hodnotila komisia a o výsledkoch rozhodla štvorčlenná porota na čele so šéfkuchárom Gabrielom Kocákom, ktorý takmer 10 rokov varil pre zahraničné michelinovské reštaurácie. Naša reštaurácia Liptovskú hviezdu získala. Podrobnosti nájdete TU.

 

ENOVIA.sk, 18.11.2014

Hodovačka s Vladom Hronským

Vin et cuisine soirée. Noblesné pomenovanie exkluzívneho večera pre ozajstných gurmánov, počas ktorého účastníci vyskúšali 5 fantastických jedál od našich šéfkuchárov a 7 vín podľa výberu uznávaného slovenského enológa a someliéra Vlada Hronského. Krátku reportáž, niekoľko fotografií a blog k tomuto gastropodujatiu, ktoré sme zorganizovali v našej reštaurácii v piatok 14. novembra 2014, nájdete TU.

 

SACR.sk, 03.10.2014

Nemeckí novinári spoznali slovenské kempingy

Koncom septembra navštívili Slovensko novinári z Nemecka a Rakúska, ktorí na vlastnej koži vyskúšali podmienky a úroveň našich kempov. Hodnotili nielen ubytovanie, ale aj ďalšie služby, atrakcie a okolité zaujímavosti. Poznávací trip zorganizovala Slovenská agentúra pre cestovných ruch a jednou zo zastávok bola aj naša dovolenková destinácia Villa Betula Resort. Článok o tejto ceste si prečítate TU

 

TLAČOVÁ SPRÁVA.sk, 17.07.2014

Vyhrajte rozprávkovú rodinnú dovolenku vo Villa Betula Resort s nosičmi ReRiDa

Portál Dojčiť-je-in.eu spustil v polovici júla 2014 kampaň V NÁRUČÍ SOM V BEZPEČÍ spojenú s predajom detských nosičov pre dojčiace mamičky. Keďže textilné detské vaky ReRiDa uľahčujú a spríjemňujú deťom kontakt s rodičmi, rozhodli sme sa kampaň podporiť súťažou o rodinný pobyt v našom stredisku v spolupráci s e-shopom Nos-Ma.sk. Viac o kampani si prečítate TU.

 

ŽENA.SME.sk, 01.07.2014

Patria deti do reštaurácie?

Patria, či nepatria? Portál Žena.Sme.sk píše o dileme, s ktorou sa stretol azda každý, kto aspoň z času na čas navštívi reštauráciu. teda reštaurácie či kaviarne vhodným prostredím pre našich najmenších? Táto otázka trápi aj šéfkuchára Granta Achatza z renomovaného michelinského podniku Alinea v Chicagu. Celý článok si prečítate TU.

 

MATERSKÉ CENTRÁ, jún 2014, štvrťročník Únie materských centier

Kampaň Vstúpte s dieťaťom

Únia materských centier vydáva každé tri mesiace magazín, v ktorom informuje mamičky a oteckov o aktivitách materských centier v regiónoch. V druhom tohtoročnom vydaní použili autori titulného článku ku kampani označujúcej Baby Friendly zariadenia na Slovensku fotografie z nášho strediska z 5. ročníka PRVÉHO DETSKÉHO KRÁĽOVSTVA V LIPTOVE. Príspevok nájdete TU.

 

PRAVDA, 30.04.2014, príloha Gastro - Hotely

Láska hosťa k hotelu kráča cez žalúdok

Moderné hotelové a destinačné reštaurácie pozorne počúvajú svojich návštevníkov a snažia sa zaujať ich zdravými špecialitami, exotickou kuchyňou či chutnými variáciami tradičných alebo domácich receptov so zahraničnými koreninami, bylinkami, surovinami a postupmi. Denník Pravda medzi trendové zariadenia na Slovensku zaradil aj Reštauráciu Villa Betula, o čom sa dočítate TU.

 

GASTROWEB.sk, 15.04.2014

Veľkonočnému menu dominuje jahňacina

Medzi najkreatívnejšie a najchutnejšie recepty, ktoré zatraktívnia veľkonočný stôl, zaradil portál Gastroweb.sk aj špeciality z varešky kuchárov REŠTAURÁCIE VILLA BETULA. O tom, že ide o originálne jedlá z jahňacieho a kozľacieho mäska, sa môžete presvedčiť TU.

 

GASTROWEB.sk, 13.04.2014

Hotely pripravili hosťom štedrú veľkonočnú nádielku

Portál Gastroweb.sk sa pýtal zástupcov viacerých známych hotelov a turistických stredísk, čo špeciálne alebo netradičné pripravili pre svojich hostí počas veľkonočných sviatkov v roku 2014. REŠTAURÁCIA VILLA BETULA má v ponuke jahňacie a kozľacie špeciality z ekologických fariem spod Tatier. Viac o našich gastronomických lahôdkach sa dozviete TU.

 

ŽELAJ SI.sk, 19.02.2014

Doplesané, bál i výťažok boli skvelé!

VILLA BETULA RESORT*** podporil 1. ročník charitatívneho Bálu snov, ktorý zorganizoval internetový portál Želajsi.sk v polovici februára v Bratislave. Finančný výťažok z tohto benefičného podujatia vo výške 2.668 € je určený na plnenie snov detí, ktoré našu pomoc potrebujú. Viac o akcii sa dozviete TU.

 

NOVÝ ČAS, 16.02.2014

Prvé majstrovstvá Slovenska v sekaní sektu: Neuveríte, čím všetkým sa dá prerezať fľaša!

Someliér REŠTAURÁCIE VILLA BETULA Martin Beňo sa stal víťazom prvých majstrovstiev Slovenska v sekaní sektov. Člen nášho tímu zvíťazil v najprestížnejšej kategórii medzi profesionálmi, keď sa mu v záverečnej disciplíne podarila sabráž pílkou na kosti. Viac sa dočítate TU

 

PRAVDA, 31.01.2014, príloha Varecha 5/2014

Poklady slovenskej kuchyne 2 - Špeciality stredného Slovenska

V tradičnej kuchárskej prílohe denníka Pravda predstavilo trio našich kuchárov a šéfkuchárov - Zuzana Majerčíková, Milan Maršalka a Štefan Psotný - kulinárske dobroty z regiónov Liptova, Oravy, Kysúc,Turca a Horehronia. Napríklad Liptovské rezance s domácou klobáskou, Kysuckú jeleniu glejovku na šípkach či Pohronskú kapustnicu s údeným mäskom. Viac sa dočítate TU.

 

SVET OKOLO NÁS.sk, 26.06.2012

Villa Betula

Síce malý a nevtieravý, ale o to zaujímavejší a veľmi milý rodinný portál SVETOKOLONAS.sk rediguje mladá pani učiteľka a mladý pán učiteľ, ktorí majú spolu dve deti a tvoria rodinku. Radi cestujú po Slovensku a spoznávajú aj nové krajiny mimo našich hraníc. O miestach, ktoré navštívili, píšu užitočné reportáže. V lete 2012 spoločne dovolenkvali aj v našom stredisku. O tom, ako sa u nás cítili, si prečítate TU