Rezervácia

Ďalšie leto utieklo ako rieka

Ďalšie leto utieklo ako rieka. Leto, ktoré bolo opäť poznačené koronou. Bolo to náročné obdobie, či už pre jednotlivca alebo gastro prevádzky. Nevieme čo prinesie budúcnosť, ale isté je jedno, svet už nebude taký aký bol predtým. Ale nechceme, aby boli tieto riadky len o ťaživých veciach, chceme aby bol o pekných veciach a momentoch, ktoré sme spolu zažili počas leta. Pozrime sa teda spolu na uplynulé slnečné mesiace, čo sa zmenilo, čo je nové a aké zmeny sa pripravujú.

V prvom rade sa Vám všetkým chceme poďakovať. ĎAKUJEME naším stálym hosťom, ktorí sa rozhodli stráviť dovolenku v našom rezorte. ĎAKUJEME novým hosťom, ktorí nám dali šancu ukázať, že dovolenka na Slovensku a obzvlášť v liptovskej prírode má svoje čaro. A ĎAKUJEME návštevníkom nášho kempu, ktorí prišli a okúsili aj tento typ ubytovania. A v neposlednom rade ĎAKUJEME aj návštevníkom Babylandu. 

Leto s vynoveným personálom začalo celkom pozvoľna, akurát čas na zaučenie nových síl, či už na recepcii alebo v kuchyni, reštaurácii alebo animátorov. Kľudne si pripravte mapku areálu alebo si v mysli predstavte náš areál, pretože obhliadka sa práve začína. smiley

Vstupy do Babylandu pre externistov sme odklonili na tzv. „dolnú recepciu“. Horná recepcia sa starala o ubytovaných hostí, rezervovali sa tu jazdy na koňoch a podávali ďalšie informácie. Klasika, to čo si pod slovom recepcia predstavíte. Pár ďalších zmien sa odohralo za recepciou, pribudla rampa na zvýšenie bezpečnosti ubytovaných hostí v mobilných domoch a bungalovoch. Volejbalové ihrisko sa zmenilo na kempové miesta. Celú plochu sme vyrovnali, bola vysadená tráva a každé miesto dostalo číslo. Vynovené sociálne zariadenia sú už len čerešničkou na torte. Veľká rodinná sprcha s vyhrievanou podlahou, možnosť prania v práčke priamo v areáli dodáva aj kempu trošku luxusu a pohľad na liptovskú prírodu z vlastnej terasky karavanu, ten pocit musí byť na nezaplatenie. 

V ceste však pokračujeme ďalej a naľavo od mobilných domov, pod kopčekom, vyrástlo šesť nových bungalovov. V predaji sú od polovice júla, konkrétne od 15.07.2021. A úprimne, trochu sme sa obávali ako to čerstvo dokončené bungalovy zvládnu. Všetko však dopadlo nad naše očakávanie a už prví hostia boli nadšení. Bungalovy vyzerajú trošku inak ako sme na naše zemepisné šírky zvyknutí. Sú celé obložené drevom s veľkou terasou a veľkými presklenými vstupnými dverami. Vo vnútri Vás prekvapí pomerne veľký priestor s troma izbami a plne vybavenou kuchynkou. 

Pomaly prechádzame ku exteriérovej časti Babylandu. Veľký úspech tento rok zožal aj náš Fontánový raj. Deti sa tam vybláznili, vyjašili do sýtosti. Bola to pre nich zábavka na celé hodiny a niektoré sa k animáciám ani nedostali, čo boli tak zaujaté. Fontánky striekajú vodu 15 minút avšak nie zo všetkých trysiek naraz. Raz ide voda len v strede, inokedy len na kraji, skrátka je to nepredvídateľné, trošku :D Keď sme pri animáciách, sústredili sa okolo Tee Pee stanu a počas dňa mali deti rôzne aktivity s našimi animátormi, každý deň bola iná téma a ten najšikovnejší si odniesol domov cenu, buď šlo o maličkosť vecného charakteru alebo poukážku na palacinky, či zmrzlinový pohár v našej reštaurácii. 

Ďalšou atrakciou, ktorá bola veľmi dopytovaná boli jazdy na koňoch. V lete sa nám stávalo, že boli jazdy vybookované už na dni dopredu. Čo nás na jednej strane teší a na druhej nám je ľúto detských sĺz, keď sme povedali, že je všetko pre daný deň plné. Avšak jazdy na koňoch nie sú len atrakcia pre deti, zajazdiť si môžu prísť aj dospelí a možno si tak splniť sen z detstva. Okrem koníkov máme aj iné zvieratká, ktoré nájdete v našej Zvieracej farme. Sú tam napríklad somáriky, kozičky, lama, pštrosy – emu... Vo voliérach nájdete holuby, bažanty a o niečo ďalej pod lesíkom pávy. Tento rok sa pávia rodina rozrástla o päť nových členov, malé pávčatá rastú ako z vody a dúfame, že robia radosť svojim rodičom. 

A aké novinky pre Vás pripravujeme? 

Vo vonkajšej časti Babylandu sa v týchto dňoch finišuje s výstavbou a osadením novej trampolíny. Tá krytá samozrejme zostáva v prevádzke a žiadne zmeny sa s ňou diať nebudú. Pri hlavnej recepcii sa tiež pripravuje zmena, ale nateraz Vám nepovieme o čo ide. Radi Vás privítame, aby ste na vlastné oči videli zmeny, ktoré nastali, lebo je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť... 

Autor: Petra Karasková