Rezervácia

Náš tím

Martin a Vlastička Brezinovci

Martin a Vlastička Brezinovci

Neodmysliteľnou súčasťou nášho rezortu sú dedko Maroš a starká Vlastička Brezinovci, ktorý položili základný kameň Betulky. Celý svoj život strávili v hotelových službách a spolu so svojimi troma dcérami  Vlastičkou, Hankou a Martinkou rezort budovali od roku 1997 a až do roku 2005 sa podielali na jeho chode. Od roku 2005 prebrala prevádzku rezortu Hanka s Pištom a svojimi deťmi. Martin a Vlastička však ostali vo funkcii poradcov a tak ich v rezorte môžete stretnúť aj teraz.

Anna Brezinová / generálny manažér

Anna Brezinová / generálny manažér

Hanka je v rezorte ako hovorí od počiatku....roku 1999.

Jej oficiálna pozícia je generálny manažér. Aby u nás hostia našli naozajstný domov a cítili sa vítaní, vytvára takzvané "krovie". Je mamou celého rezortu a starostlivým priateľom nás všetkých. Nájdete ju naozaj všade a takmer neexistuje deň v roku kedy by na Betulke nebola. Pokiaľ jej popri jej práci a rodine ostane voľný čas, rada si prečíta dobrú knihu. Žiadna téma jej nie je cudzia, takže ak budete mať chuť s ňou prehodiť reč, verte, že sa môže ozvať s čímkoľvek. V poslednom období sa však teší úplne najviac na svoju novú pozíciu v rodine. V máji 2021 sa totiž stane "starou" mamou.

Štefan Matuláni / technický manažér

Štefan Matuláni / technický manažér

Pišta je v rezorte od počiatku... :-) 

Je manželom Hanky a jedným z tvorcov myšlienky vybudovať tento rezort na zelenej lúke. Pred 20timi rokmi, keď v tejto časti Liptova ešte neboli aquaparky, len málokto mu veril, že tento nápad môže byť úspešný. Aktuálne je šéfom údržby a naďalej hlavný výmyselník / kreatívec. Zabezpečuje tiež non-stop servis spoločnosti Pivná Pohotovosť a krčmy VÁH. Medzi jeho záľuby patria technológie, pivo a dobré jedlo, šoférovanie a prechádzky so psíkmi. V poslednom čase zabŕda do včelárstva a aj keď zatiaľ nenašiel podporovateľov (teda okrem Miška), nevzdáva sa! 

Ing. Oliver Matuláni / projektový a rozvojový manažér

Ing. Oliver Matuláni / projektový a rozvojový manažér

Oli je v rezorte od počiatku... :-) 

Je provorodeným synom Hanky a Pištu. Je konateľom spoločnosti, veľký podporovateľ IT technológií, developer so zmyslom pre detail a gastronóm. Robí však všetko čo súvisí s prevádzkou rezortu. Ak je potrebné tak aj varí a rád kreuje nové jedlá do nášho menu. Je milovníkom dobrej kávy, športový typ takže ho môžete stretnúť na výšľape, bicykli, alebo na padlleboarde. V máji 2021 sa stane otcom a bude to prvé vnúčatko v rodine. 

Bc. Pavlína Matulániová / hipoterapia a canisterapia

Bc. Pavlína Matulániová / hipoterapia a canisterapia

Pajka je v rezorte od svojho narodenia. Je dcérou Hanky a Pištu. Od svojho detstva inklinuje k zviaratám a preto si vybrala štúdium veteriny. Je zakladateľkou idey Zvierací terapeut, ktorú zaviedla do praxe a rozvíja. Má veľmi dobré výsledky aj pri hipoterapii a canistreapii. Najviac času trávi na našej farme a stará sa o jej plynulý chod a spokojnosť všetkých svojich zverencov. Zvláda však všetky pracovné procesy a tak ju môžete stretnúť kdekoľvek v rezorte. Jej práca je jej najväčšou záľubou a poslaním. Rozhodla, že bude na Betulke aj bývať. Vybrala si veľmi netradičné miesto nad stajňou, ktorému dala meno "U kurky".

Miško Matuláni / asistent pre virtuálnu realitu a komparzista

Miško Matuláni / asistent pre virtuálnu realitu a komparzista

Miško je v rezorte od svojho narodenia v júli roku 2008 :-) 

Je namladším synom Hanky a Pištu. Od svojich prvých krokov je súčasťou riadenia rezortu. Od malička sa podieľa na všetkých pracovných procesoch a jeho detské názory často otvárajú oči aj nám dospelým. Najbližšie má k nášmu technickému parku. Ovláda prácu s bagrom a nakladačom, ale je aj spoľahlivým asistentom pre virtuálnu realitu, animátor a komparzista. Cez víkendy mu zvyčajne prischne kŕmenie zvierat a jednoduché údržbárske práce.

Je najväčší odberateľ palaciniek z našej kuchyne. :-)  

Marcela Holigová / prevádzkový manažér

Marcela Holigová / prevádzkový manažér

Macka je v rezorte už od svojich študentských čias, keď tu začínala ako brigádnik. 

Prešla takmer všetkými pozíciami a aktuálne je prevádzkový manažér. Zastrešuje plynulý chod prevádzky rezortu a svojou loajalitou a prístupom je veľkou oporou celej rodiny. Rada si odskočí na jógu, jumping, alebo len tak zabehať. Snaží sa spriateliť aj s koníkmi, takže z času na čas si naplánuje prechádzku do prírody. Je to nevyliečiteľná workoholička s nekonečnými obnoviteľnými zdrojmi. 

Michaela Borovská / eventový a marketingový manažér

Michaela Borovská / eventový a marketingový manažér

Miška je v rezorte od roku 2019. 

Keďže za posledné obdobie sa eventy zredukovali na minimum, prispôsobila sa potrebám rezortu a zastrešuje marketing. Stará sa o webovú stránku a zabezpečuje spoluprácu aj s inými portálmi a spoločnosťami. V letnom období má na starosti animátorov. Jej najväčšou záľubou a láskou je jej zlatý retriever Coffey, ktorého môžete sem tam stretnúť aj u nás. Popri domácnosti a škole mu venuje všetok voľný čas. Pripravuje ho na rôzne výstavy a skúšky, ktoré by mal zvládnuť pre jeho "povolanie". 

Ing. Jana Dúbravcová / ekonómka

Ing. Jana Dúbravcová / ekonómka

Je je v rezorte od roku 2019. 

Je ekonomickým mozgom celej našej veľkej rodiny. Svojou precíznosťou a vedomosťami je pre všetkých oporným piliérom. Všetci oceňujeme jej dochvíľnosť, hlavne v termíne výplaty. Rada športuje a najradšej zo zimných športov má lyžovanie. Mimo zimnej sezóny ju tiež môžete stretnúť na horách, alebo na bicykli. Jej najnovším koníčkom je nová záhradka. Je tiež druhou mamou pre svoju neter a synovca, s ktorými trávi veľa svojho voľného času. 

Ivana Holigová / skladová evidencia a aranžmány

Ivana Holigová / skladová evidencia a aranžmány

Ivka je v rezorte od roku 2005. 

Má na starosti našu skladovú evidenciu a inventúry. Okrem tohto je zodpovedná za chod hotela Steve a je pravou rukou šéfky Hanky. Ivka je priamy človek s nadhľadom a reálnym pohľadom na svet, vďaka čomu sa na rôzne situácie vieme pozrieť inak aj my. Jej veľkou vášňou sú živé kvety, kríky a stromy. Tieto zručnosti s radosťou využívame pri zútulňovaní nášho rezortu a aj pri výzdobách, či už sezónnych, alebo pri aranžovaní stolov počas rodinných osláv. Pre Ivku neexistuje materiál, alebo stará vec z ktorej by nedokázala vytvoriť niečo pekné. A ak jej ostane ešte chvíľka nepohrdne dobrou knihou. 

Lucia Sakalová / recepcia

Lucia Sakalová / recepcia

Lucka je novým členom nášho tímu od juna 2021. Jej úsmev, výrazný prejav a neustále pozitívne naladenie je neprehliadnuteľné. Na recepcii sa cíti ako ryba vo vode a jej pozitívny vzťah k hotelierstu sa do veľkej miery prejavuje aj na jej profesionalite. V hotelových službách pracuje už viac ako 15 rokov, hovorí plynule nemecky, ale dohovori sa aj anglicky. Je veľmi precízna, zodpovedná a má rada poriadok. Vo svojom voľnom čase Lucka veľmi rada číta a užíva si opačnú stranu našej rušnej recepcie a to je pokoj a kľud svojho domova a našich hôr. 

Soňa Dunajská / recepcia

Soňa Dunajská / recepcia

Soňa sa stala súčasťou nášho tímu v júni 2021 po tom, čo sa presťahovala do Ružomberka. Prácu na recepcii si vybrala práve kvôli ľudom a komunikácii, ktorú  považuje za svoju silnú stránku. Je absolútnou špecialistkou v príprave krmivových baličkov pre naše zvieratká. Je externou študentkou Unierzity Konštanitna Filozofa v Nitre a má pred sebou posledný ročník v odbore kultúry a turizmu.  Z našej ženskej populácie je určite najvyššia. :-) Je maninkou 6 ročného syna Huga, ktorý si rád užíva benefity práce svojej mamy v našom Babylande. 

Katarína Benčová / jazdecká inštruktorka

Katarína Benčová / jazdecká inštruktorka

Katka je v rezorte od roku 2017. 

Je jazdeckou inštruktorkou a zabezpečuje dennú starostlivosť o kone, aby boli v dobrej fyzickej a psychickej kondícii. Svoje jazdecké skúsenosti odovzdáva našim klientom na lekciách, alebo počas prechádzok v prírode. Svojou bezprostrednosťou a šarmom si získava malých aj veľkých. Asistuje Pavlínke pri hipoterapii a jej miláčikom je Oskar. Je maminkou malých šibalov Danielka a Majka, ktorí jej spolu so starostlivosťou o domácnosť zaberajú takmer všetok voľný čas. Pochádza z Moravy, ale liptovská príroda sa už dávno stala jej neodmysliteľnou súčasťou.  

Ingrida Jagelková / šéfanimátor

Ingrida Jagelková / šéfanimátor

Inga je v rezorte od roku 2019. 

Stará sa o zábavu všetkých detí. Je vždy usmiata a pozitívne naladená. Čerpá z nekonečnej studnice nápadov a rada sa nechá inšpirovať prírodou. Svojou energiou a bezprostredným prístupom k deťom dokáže zabaviť aj dospelé obecenstvo. Jej obľúbenou pracovnou rekvizitou je parochňa. Je členkou tanečnej skupiny Freeze a preto je škola tanca obľúbenou aktivitou našich animačných programov.  Energiou, ktorú čerpá z tanca vás dokáže zdvihnúť zo stoličky. Vo svojom voľnom čase rada vyhľadá tiché miesta v krásnej liptovskej prírode.

Milan Maršalka / šéfkuchár

Milan Maršalka / šéfkuchár

Miňo je v rezorte od začiatku jeho fungovania :-)

Stará sa o plné brušká všetkých hostí aj všetkých členov tímu. Jeho silnou stránkou sú hotové jedlá, ktoré pripravuje podľa vlastných overených receptov. Zaujímavosťou je, že tatársky biftek vám dokonale namieša bez toho, aby ho ochutnal. Absolútným gastronomickým zážitkom jeho kuchyne je jeho sviečková, ktorú sa zatiaľ nepodarilo prekonať žiadnemu z jeho konkurentov. Ochotne pomôže s akoukoľvek prácou, je viac introvert, od ktorého veľa slov počuť nebudete, ale ak vám niečo povie tak to zaručene stojí za to. 

 

Anna Majerčáková / kuchárka

Anna Majerčáková / kuchárka

Hanka je v rezorte od roku 2012. 

Pripravuje jedlá ako od maminky, pretože sama je 5-násobnou maminou. Vkladá do varenia nie len svoje dlhoročné skúsenosti, ale aj cit a lásku, čo určite oceníte, ak si niečo v našej reštaurácii objednáte. V kuchyni je vždy dokonale upravená a aj pri náročných sitáciách si dokáže zachovať chladnú hlavu. Jej záľuby sú tanec, kvety a vnučka Amy. Varí najlepšiu krupicovú kašu široko ďaleko a aj po náročnej smene dokáže pretancovať celú noc. 

Jarmila Borošková / kuchárka, cukrárka

Jarmila Borošková / kuchárka, cukrárka

Jarka je v rezorte od roku 2017. 

Dokáže pripraviť špeciality všetkých druhov, ale keď zamiesi domáce šišky, alebo langoše nikto neodolá. Každý sviatok sa postará o to, aby na našich stoloch nechýbali rôzne druhy domácich koláčikov a chutných pagáčikov. Vo svojom voľnom čase si rada prečíta dobrú knihu, ale veľa z neho určite obetuje aj zatiaľ jedinému vnukovi Tomáškovi. Jarka je človek priamy v zmysle "čo na srdci to na jazyku", takže sa pokojne môže stať, že ak si objednáte napríklad šalát, alebo budete veľmi vymýšľať,  niečo sa o sebe možno dozviete. :-) 

Sylvia Balažicová Letková / supervízor reštaurácie

Sylvia Balažicová Letková / supervízor reštaurácie

Sylvia je v rezorte od roku 2020.

Je supervizorom reštaurácie. Ochotne sa postará o vás aj vaše deti a ponúkne vás dobrým vínkom, alebo lahodným espressom. Trpezlivo vypočuje aj najmenších návšetvníkov našej reštaurácie. Takmer všetok voľný čas venuje synovi Leovi a aj napriek tomu, že nepochádza z Liptova, obľubuje naše hory počas všetkých ročných období. Ak sa jej naskytne voľný čas, rada si zajazdí na koni. 

Miroslav Beňuš / údržbár, záhradník

Miroslav Beňuš / údržbár, záhradník

Mirko je najstarším členom tímu Villa Betula Resort***. 

Podieľal sa už na jej výstavbe v roku 1997. Pozná všetky zákutia a pod jeho rukami sa veci menia na krajšie. Zručne ovláda všetky stroje, ktoré sú mu nápomocné pri jeho práci. S citom a láskou vysádza nové stromy, vysieva a udržiava trávniky. Renovuje a opravuje atrakcie, ktoré sa používaním nezbedníkov zmenia na kopu šrotu. Mirko má veľmi rád zvieratká a jeho "tichým" parťákom je fenka Najda, ktorej sa Betula stala druhým domovom. Mirka zaručene motivujete k zvýšenej aktivite tabuľkou dobrej čokolády ;-)  

Dalibor Halahija / údržbár

Dalibor Halahija / údržbár

Libor je v rezorte od roku 2019. 

Dlhoročné skúsenosti s prácou v hoteli využíva pri rôznych opravách, ktoré sú našou každodennou súčasťou. Podiela sa na všetkých rekonštrukciách a budovaní nových atrakcií. Zodpovedá za pohodu a plné brušká našich zvieratiek. V minulosti sa tiež venoval výcviku psov a tak ak potrebujete radu veľmi ochotne Vám pomôže. Do nášho tímu prináša stále úsmev a dobrú náladu. 

Zuzana Gajdošová / správa atrakcií

Zuzana Gajdošová / správa atrakcií

Zuzka je v rezorte od roku 2020. 

Stará sa o bezpečný stav a čistotu atrakcií v našom rezorte, ale častokrát asistuje aj pri pomocných prácach. Počas leta dbá o našu kvetinovú výzdobu. Je však pravdepodobné, že ju stretnete aj pri opravách detských domčekov a preliezačiek, alebo na kosačke. Jej záľubou je biatlon, ktorému sa v aktívnom veku venovala na profesionálnej úrovni. Rada bicykluje a s palicami často brázdi lúky pri Východnej. Okrem toho je jej veľkou záľubou aj reštaurovanie starých vecí.  

Darinka Hajková / chyžná

Darinka Hajková / chyžná

Darinka je dlhoročnou flexibilnou súčasťou nášho tímu. 

Betulku pozná ako vlastnú dlaň  a  každý deň, ktorý strávi v našom mladom a  veselom kolektíve vie pretaviť do obnovy svojej nekonečnej energie. Aj keď je už nejaký ten rôčik na „dôchodcovskej stáži“, vždy rada a ochotne pomôže  pri  upratovaní, skrášľovaní našej veľkej záhrady, či čistení  atrakcií. Jej záľubou sú prechádzky Kvačiankou dolinou a zbieranie hríbov.         

 

Viera Hladišová / chyžná

Viera Hladišová / chyžná

Vierka je v rezorte od roku 2020. 

Stará sa o čistotu a príjemné prostredie vašich izieb, apartmánov a všetkých priestorov, ktoré si počas pobytu užívate. Rýchlo sa však spriatelila aj s novým kolegom "profesionálnym generátorom ozónu", ktorý sa stal jej dennodenným pomocníkom. Je všetstranne zručná, priateľskej povahy, vždy usmiata a pripravená pomôcť. Jej krajčírske zručnosti sme ocenili aj pri šití postelnej bielizne. Vo svojom voľnom čase rada športuje. Počas zimy ju stretnete na bežkách a v lete si rada zabehá vo voľnej prírode. 

Ing. Magdaléna Gaálová / canisterapia

Ing. Magdaléna Gaálová / canisterapia

Megie v súčasnosti pracuje v rezorte ako naša externá kolegyňa. 

Jej prácou je intervencia s asistenciou psíkov (canisterapia), ktorú vykonáva so svojimi štvornohými priateľmi Bexou a Darcom. Megie je súčasťou rodinného kolektívu už dlhšie roky a niekedy pracovala na recepcii. V súčasnosti sa okrem canisterapií venuje aj úprave psíkov (otvorila si svoj vlastný salón) a len nedávno si založila svoju chovateľskú stanicu flat coated retrieverov.