Rezervácia

Náš tím

Martin a Vlastička Brezinovci

Martin a Vlastička Brezinovci

Základný kameň Villa Betula resort*** položili Ankiny rodičia Martin a Vlasta Brezinovci. Celý svoj život strávili v hotelových službách a spolu so svojimi troma dcérami  Vlastičkou, Ankou a Martinkou rezort budovali od roku 1997 a až do roku 2005 sa podielali na jeho chode. Od roku 2005 prebrala prevádzku rezortu Anka s Pištom a svojimi deťmi Oliverom, Pavlínkou a Miškom. 

Martin Brezina nás žiaľ náhle opustil 8. januára 2022, do poslednej chvíle svojho života bol rešpektovaným lídrom tímu Villa Betula a prirodzenou ikonou pre jeho členov, ktorí u nás pôsobia od jeho vedenia až dodnes.

„Milý dedko ďakujeme Ti z celého srdca, že si sa stal súčasťou nášich životov, naučil nás zodpovednosti, vybudoval v nás vzťah k práci, k rodine, k priateľom a okorenil náš život humorom a láskou.“

Anna Brezinová | generálny manažér

Anna Brezinová | generálny manažér

Anka je v rezorte ako hovorí od počiatku....roku 1999.

Jej oficiálna pozícia je generálny manažér. Aby u nás hostia našli naozajstný domov a cítili sa vítaní, vytvára takzvané "krovie". Je mamou celého rezortu a starostlivým priateľom nás všetkých. Nájdete ju naozaj všade a takmer neexistuje deň v roku, kedy by na Betulke nebola. Pokiaľ jej popri práci a rodine zostane voľný čas, rada si prečíta dobrú knihu. Žiadna téma jej nie je cudzia, takže ak budete mať chuť s ňou prehodiť reč, verte, že sa môžete ozvať s čímkoľvek. V poslednom období sa však najviac teší svojej novej úlohe v rodine. V máji 2021 sa totiž stala prvýkrát "starou" mamou.

Štefan Matuláni | technický manažér

Štefan Matuláni | technický manažér

Pišta je v rezorte od počiatku... :-) 

Je manželom Hanky a jedným z tvorcov myšlienky vybudovať tento rezort na zelenej lúke. Pred 20timi rokmi, keď v tejto časti Liptova ešte neboli aquaparky, len málokto mu veril, že tento nápad môže byť úspešný. Aktuálne je šéfom údržby a naďalej hlavný výmyselník / kreatívec. Zabezpečuje tiež non-stop servis spoločnosti Pivná Pohotovosť a krčmy VÁH. Medzi jeho záľuby patria technológie, pivo a dobré jedlo, šoférovanie a prechádzky so psíkmi. V poslednom čase zabŕda do včelárstva a aj keď zatiaľ nenašiel podporovateľov (teda okrem Miška), nevzdáva sa! 

Ing. Oliver Matuláni | projektový a rozvojový manažér

Ing. Oliver Matuláni | projektový a rozvojový manažér

Oli je v rezorte od počiatku... :-) 

Je provorodeným synom Anky a Pištu a konateľom spoločnosti. Je veľkým podporovateľom IT technológií, developerom so zmyslom pre detail a inovátorom. Robí všetko čo súvisí s prevádzkou rezortu. Jeho koníčkom je gastronómia, rád kreuje nové jedlá do nášho menu a zároveň je milovníkom dobrej kávy. Stretnúť ho môžete aj na výšľape, bicykli alebo na padlleboarde. V máji 2021 sa s Peťkou stali rodičmi malej Hany, ktorá priniesla do ich aj našich životov veľa radosti a lásky.

Bc. Pavlína Matulániová | hipoterapeut a canisterapeut

Bc. Pavlína Matulániová | hipoterapeut a canisterapeut

Pajka je v rezorte od svojho narodenia. Je dcérou Hanky a Pištu. Od svojho detstva inklinuje k zviaratám a preto si vybrala štúdium veteriny. Je zakladateľkou idey Zvierací terapeut, ktorú zaviedla do praxe a rozvíja. Má veľmi dobré výsledky aj pri hipoterapii a canistreapii. Najviac času trávi na našej farme a stará sa o jej plynulý chod a spokojnosť všetkých svojich zverencov. Zvláda však všetky pracovné procesy a tak ju môžete stretnúť kdekoľvek v rezorte. Jej práca je pre ňu najväčšou záľubou a poslaním. Rozhodla, že bude na Betulke aj bývať. Vybrala si veľmi netradičné miesto nad stajňou, ktorému dala meno "U kurky".

Miško Matuláni | asistent pre virtuálnu realitu a komparzista

Miško Matuláni | asistent pre virtuálnu realitu a komparzista

Miško je v rezorte od svojho narodenia v júli roku 2008 :-) 

Je najmladším synom Hanky a Pištu. Od svojich prvých krokov je súčasťou riadenia rezortu. Od malička sa podieľa na všetkých pracovných procesoch a jeho detské názory často otvárajú oči aj nám dospelým. Najbližšie má k nášmu technickému parku. Ovláda prácu s bagrom a nakladačom, ale je aj spoľahlivým asistentom pre virtuálnu realitu, animátor a komparzista. Cez víkendy mu zvyčajne prischne kŕmenie zvierat a jednoduché údržbárske práce.

Je najväčší odberateľ palaciniek z našej kuchyne. :-)  

Marcela Holigová | prevádzkový manažér

Marcela Holigová | prevádzkový manažér

Macka je v rezorte už od svojich študentských čias, keď tu začínala ako brigádnik. 

Prešla takmer všetkými pozíciami a aktuálne je prevádzkový manažér. Zastrešuje plynulý chod prevádzky rezortu a svojou loajalitou a prístupom je veľkou oporou celej rodiny. Rada si odskočí na jógu, jumping alebo len tak zabehať. Snaží sa spriateliť aj s koníkmi, takže z času na čas si naplánuje prechádzku do prírody. Je to nevyliečiteľná workoholička s nekonečnými obnoviteľnými zdrojmi. 

Mgr. Kristián Gavuliak | prevádzkový manažér

Mgr. Kristián Gavuliak | prevádzkový manažér

Kristián sa pridal k nášmu tímu v lete 2022. Je najnovšou posilou, ktorá sa stará o hladký chod prevádzky a spokojnosť zákazníkov. Pre zaistenie dokonalého vychutnania Vášho rodinného zážitku využíva nadobudnuté znalosti a predchádzajúce skúsenosti z oblasti služieb a gastronómie. Zaujíma ho názor hostí a najmä ich spokojnosť. Vždy sa Vám milo prihovorí a rád podiskutuje na akúkoľvek tému. Ak v jeho rukách uvidíte fotoaparát neváhajte a požiadajte ho o zachytenie vzácnych spoločných okamihov so svojou rodinou. 

Mgr. Jana Klačková | ekonóm

Mgr. Jana Klačková | ekonóm

Janka pôsobí v našom tíme od novembra 2021. Každú ekonomickú operáciu do detailu analyzuje, je veľmi dôsledná a svedomitá. Ku svojim úloham pristupuje vždy zodpovedne a poctivo stráži našu rodinnú pokladničku. Jej silnou stránkou je personalistika a rada vysvetlí ekonomické procesy aj laikom. Janka je priateľskej povahy a veľmi rýchlo si získala dôveru celého tímu. Svoju náročnú prácu si kompenzuje športovými aktivitami, môžete ju strenúť pri behu, turstike v okolitých horách alebo v zime na svahu. Okrem športu však svoj vzácny čas rada venuje svojej rodine a blízkym. 

 

Ivana Holigová | skladová evidencia

Ivana Holigová | skladová evidencia

Ivka je v rezorte od roku 2005. 

Má na starosti našu skladovú evidenciu, inventúry a je pravou rukou šéfky Hanky. Ivka je priamy človek s nadhľadom a reálnym pohľadom na svet, vďaka čomu sa na rôzne situácie vieme pozrieť inak aj my. Jej veľkou vášňou sú živé kvety, kríky a stromy. Tieto zručnosti s radosťou využívame pri zútulňovaní nášho rezortu a aj pri výzdobách, či už sezónnych alebo pri aranžovaní stolov počas rodinných osláv. Pre Ivku neexistuje materiál alebo stará vec, z ktorej by nedokázala vytvoriť niečo pekné. A ak jej ostane ešte chvíľka nepohrdne dobrou knihou. 

Lucia Sakalová | recepčná

Lucia Sakalová | recepčná

Lucka je novým členom nášho tímu od júna 2021. Jej úsmev, výrazný prejav a neustále pozitívne naladenie je neprehliadnuteľné. Na recepcii sa cíti ako ryba vo vode a jej pozitívny vzťah k hotelierstu sa do veľkej miery prejavuje aj na jej profesionalite. V hotelových službách pracuje už viac ako 15 rokov, hovorí plynule nemecky, ale dohovori sa aj anglicky. Je veľmi precízna, zodpovedná a má rada poriadok. Vo svojom voľnom čase Lucka veľmi rada číta a užíva si opačnú stranu našej rušnej recepcie, a to je pokoj a kľud svojho domova a našich hôr. 

Petra Karasková | recepčná

Petra Karasková | recepčná

Peťka je členkou nášho tímu od júna 2021. 

S prácou na recepcii sa stretla prvý krát a popasovala sa s ňou počas leta výborne. Jej rozvaha a kľud je veľkým prínosom pre nás všetkých. Peťka je typickým príkladom svojho znamenia kozorožca. Je zodpovedná a precízna s reálnym pohľadom na svet. Študuje externe na vysokej škole a tak jej už veľa voľného času neostáva. Pokiaľ si ho však nájde rada si prečíta dobrú knihu, vyčistí akvárium svojej korytnačke Kori, alebo tvorí rôzne umelecké vecičky z epoxidu. 

Jaroslava Kundľová | jazdecká inštruktorka

Jaroslava Kundľová | jazdecká inštruktorka

Jarka k nám nastúpila začiatkom roka 2022.

Je jazdeckou inšturktorkou a pravou rukou Katky. Stará sa denne s láskou o zdravie našich koní a ich plné brušká, aby mohli naši milí návštevníci aj naďalej obdivovať čaro Liptova z konského chrbta. Zvieratá sú jej veľmi blízke už od detstva. Rada Vás uvíta s úsmevom na perách a dobrou náladou, ktorou nakazí rýchlo všetkých naokolo. Taktiež sa rada podelí o svoje skúsenosti a zručnosti, ktoré nadobudla pri práci s koníkmi v zahraničí. Ak ju práve v stajni nenájdete, znamená to, že si užíva voľný čas s jej štvornohými miláčikmi v prírode. Pokiaľ by ste ju chceli potešiť prineste jej čokoládu alebo inú sladkosť.

Kateřina Benčová | jazdecká inštruktorka

Kateřina Benčová | jazdecká inštruktorka

Katka je v rezorte od roku 2017. 

Je jazdeckou inštruktorkou a zabezpečuje dennú starostlivosť o kone, aby boli v dobrej fyzickej a psychickej kondícii. Svoje jazdecké skúsenosti odovzdáva našim klientom na lekciách alebo počas prechádzok v prírode. Svojou bezprostrednosťou a šarmom si získava malých aj veľkých. Asistuje Pavlínke pri hipoterapii a jej miláčikom je Oskar. Je maminkou malých šibalov Danielka a Majka, ktorí jej spolu so starostlivosťou o domácnosť zaberajú takmer všetok voľný čas. Pochádza z Moravy, ale liptovská príroda sa už dávno stala jej neodmysliteľnou súčasťou.  

Ingrida Jagelková | šéfanimátor

Ingrida Jagelková | šéfanimátor

Inga je v rezorte od roku 2019. 

Stará sa o zábavu všetkých detí. Je vždy usmiata a pozitívne naladená. Čerpá z nekonečnej studnice nápadov a rada sa nechá inšpirovať prírodou. Svojou energiou a bezprostredným prístupom k deťom dokáže zabaviť aj dospelé obecenstvo. Jej obľúbenou pracovnou rekvizitou je parochňa. Je členkou tanečnej skupiny Freeze a preto je škola tanca obľúbenou aktivitou našich animačných programov.  Energiou, ktorú čerpá z tanca vás dokáže zdvihnúť zo stoličky. Vo svojom voľnom čase rada vyhľadá tiché miesta v krásnej liptovskej prírode.

Milan Maršalka | šéfkuchár

Milan Maršalka | šéfkuchár

Miňo je v rezorte od začiatku jeho fungovania :-)

Stará sa o plné brušká všetkých hostí aj všetkých členov tímu. Jeho silnou stránkou sú hotové jedlá, ktoré pripravuje podľa vlastných overených receptov. Zaujímavosťou je, že tatársky biftek vám dokonale namieša bez toho, aby ho ochutnal. Absolútnym gastronomickým zážitkom jeho kuchyne je jeho sviečková, ktorú sa zatiaľ nepodarilo prekonať žiadnemu z jeho konkurentov. Ochotne pomôže s akoukoľvek prácou, je viac introvert, od ktorého veľa slov počuť nebudete, ale ak vám niečo povie tak to zaručene stojí za to. 

 

Anna Majerčáková | kuchárka

Anna Majerčáková | kuchárka

Hanka je v rezorte od roku 2012. 

Pripravuje jedlá ako od maminky, pretože sama je 5-násobnou maminou. Vkladá do varenia nie len svoje dlhoročné skúsenosti, ale aj cit a lásku, čo určite oceníte, ak si niečo v našej reštaurácii objednáte. V kuchyni je vždy dokonale upravená a aj pri náročných situáciách si dokáže zachovať chladnú hlavu. Jej záľuby sú tanec, kvety a vnučka Amy. Varí najlepšiu krupicovú kašu široko ďaleko a aj po náročnej smene dokáže pretancovať celú noc. 

Jarmila Borošková | kuchárka, cukrárka

Jarmila Borošková | kuchárka, cukrárka

Jarka je v rezorte od roku 2017. 

Dokáže pripraviť špeciality všetkých druhov, ale keď zamiesi domáce šišky alebo langoše, nikto neodolá. Každý sviatok sa postará o to, aby na našich stoloch nechýbali rôzne druhy domácich koláčikov a chutných pagáčikov. Vo svojom voľnom čase si rada prečíta dobrú knihu, ale veľa z neho určite obetuje aj zatiaľ jedinému vnukovi Tomáškovi. Jarka je človek priamy v zmysle "čo na srdci to na jazyku", takže sa pokojne môže stať, že ak si objednáte napríklad šalát alebo budete veľmi vymýšľať,  niečo sa o sebe možno dozviete. :-) 

Dagmara Zastková | kuchárka, cukrárka

Dagmara Zastková | kuchárka, cukrárka

Dada je členkou tímu od jari 2021. Jej mnohostrannosť a široký záujem o rôzne činnosti ju za krátky čas povodil po rôznych pozíciách u nás v rezorte. Aj vás obslúžila, aj vám navarila, aj vám upiekla a keď sa obzriete môžno ju von zbadáte hrabať lístie, ak bude mať čas :-) V súčasnosti je plnohodnotnou členkou našej kuchárskej partie a varí naozaj skvele. Ale to musíte ochutnať sami. Takže kde ju nájdete neviete, ale čo je isté vždy je jej usmievavá tvár, dobrá nálada a jedinečný nákazlivý humor, ktorému nikto neodolá. 

Eva Vondrová | čašníčka

Eva Vondrová | čašníčka

Evka je v našom rezorte od jesene 2022.

Keďže k dobrej dovolenke patrí aj dobré jedlo, sme radi, že súčasťou nášho tímu v reštaurácii je práve Evka, ktorá vám k nemu naservíruje aj úsmev a ak treba ochotne poradí. Je absolventkou hotelovej akadémie a jej profesionalitu môžete spozorovať pri všetkom čo robí. Voľný čas rada trávi v prírode a pri športe, preto ju môžete stretnúť aj pri turistike v okolitých kopcoch.

 

 

Patrícia Mattová | čašníčka

Patrícia Mattová | čašníčka

Paťka je v našom rezorte od leta 2021. Počas leta ste ju mohli vidieť na našej prevádzke v reštaurácii, kde sa o vás starala vždy s úsmevom na perách. Paťka je pôvodom z východu a na Liptov ju okrem lásky k priateľovi pritiahla aj úžasná príroda a možnosti, ktoré tento región ponúka. Má rada zvieratká a vieme, že by si chcela kúpiť psíka, ako parťáka na prechádzky po prírode. Je všestranne zameraná a zaujíma sa o akúkoľvek prácu. Ako nám prezradila často aj o tú mužskú. :-) Vyskúšať proste treba všetko. Okrem tohto si vo svojom voľnom čase rada pozrie dobrý seriál, alebo dokument. 

Miroslav Beňuš | údržbár, záhradník

Miroslav Beňuš | údržbár, záhradník

Mirko je služobne najstarším členom tímu Villa Betula Resort***. 

Podieľal sa už na jej výstavbe v roku 1997. Pozná všetky zákutia a pod jeho rukami sa veci menia na krajšie. Zručne ovláda všetky stroje, ktoré sú mu nápomocné pri jeho práci. S citom a láskou vysádza nové stromy, vysieva a udržiava trávniky. Renovuje a opravuje atrakcie, ktoré sa používaním nezbedníkov zmenia na kopu šrotu. Mirko má veľmi rád zvieratká a jeho "tichým" parťákom je fenka Najda, ktorej sa Betula stala druhým domovom. Mirka zaručene motivujete k zvýšenej aktivite tabuľkou dobrej čokolády ;-)  

Dalibor Halahija | údržbár

Dalibor Halahija | údržbár

Libor je v rezorte od roku 2019. 

Dlhoročné skúsenosti s prácou v hoteli využíva pri rôznych opravách, ktoré sú našou každodennou súčasťou. Podiela sa na všetkých rekonštrukciách a budovaní nových atrakcií. Zodpovedá za pohodu a plné brušká našich zvieratiek. V minulosti sa tiež venoval výcviku psov, a tak ak potrebujete radu veľmi ochotne Vám pomôže. Do nášho tímu prináša stále úsmev a dobrú náladu. 

Zuzana Gajdošová | správca atrakcií

Zuzana Gajdošová | správca atrakcií

Zuzka je v rezorte od roku 2020. 

Stará sa o bezpečný stav a čistotu atrakcií v našom rezorte, ale častokrát asistuje aj pri pomocných prácach. Počas leta dbá o našu kvetinovú výzdobu. Je však pravdepodobné, že ju stretnete aj pri opravách detských domčekov a preliezačiek alebo na kosačke. Jej záľubou je biatlon, ktorému sa v aktívnom veku venovala na profesionálnej úrovni. Rada bicykluje a s palicami často brázdi lúky pri Východnej. Okrem toho je jej veľkou záľubou aj reštaurovanie starých vecí.  

Darinka Hajková | chyžná

Darinka Hajková | chyžná

Darinka je dlhoročnou flexibilnou súčasťou nášho tímu. 

Betulku pozná ako vlastnú dlaň  a  každý deň, ktorý strávi v našom mladom a  veselom kolektíve vie pretaviť do obnovy svojej nekonečnej energie. Aj keď je už nejaký ten rôčik na „dôchodcovskej stáži“, vždy rada a ochotne pomôže  pri  upratovaní, skrášľovaní našej veľkej záhrady, či čistení  atrakcií. Jej záľubou sú prechádzky Kvačianskou dolinou a zbieranie hríbov.         

 

Kristína Šimášková | chyžná

Kristína Šimášková | chyžná

Kristínka je súčasťou tímu od roku 2020. 

Spolu s Vierkou tvoria nerozlučné duo, ktoré sa stará, aby ste sa počas pobytu cítili ako doma. Tak ako sa Kristínka stará o príjemný vzhľad našich priestorov, tak aj ju uvidíte vždy upravenú a stretnutie s ňou vám určite spríjemní deň. Na Kristínku sa vieme spoľahnúť, je dôsledná, spoločenská, vnímavá a často pri práci využije svoje organizačné schopnosti. Voľný čas venuje najmä manželovi, deťom Samkovi a Sofii, ktorí radi strávia spoločný čas v našom Babylande.

Viera Hladišová | chyžná

Viera Hladišová | chyžná

Vierka je v rezorte od roku 2020. 

Stará sa o čistotu a príjemné prostredie vašich izieb, apartmánov a všetkých priestorov, ktoré si počas pobytu užívate. Rýchlo sa však spriatelila aj s novým kolegom "profesionálnym generátorom ozónu", ktorý sa stal jej dennodenným pomocníkom. Je všetstranne zručná, priateľskej povahy, vždy usmiata a pripravená pomôcť. Jej krajčírske zručnosti sme ocenili aj pri šití posteľnej bielizne. Vo svojom voľnom čase rada športuje. Počas zimy ju stretnete na bežkách a v lete si rada zabehá vo voľnej prírode. 

Ing. Magdaléna Gaálová | canisterapeut

Ing. Magdaléna Gaálová | canisterapeut

Meggie v súčasnosti pracuje v rezorte ako naša externá kolegyňa. 

Jej prácou je intervencia s asistenciou psíkov (canisterapia), ktorú vykonáva so svojimi štvornohými priateľmi Bexou a Darcom. Meggie je súčasťou rodinného kolektívu už dlhšie roky a niekedy pracovala na recepcii. V súčasnosti sa okrem canisterapií venuje aj úprave psíkov (otvorila si svoj vlastný salón) a len nedávno si založila svoju chovateľskú stanicu flat coated retrieverov.