Rezervácia

Animácie vo Villa Betula Resort

Naše exteriérové a interiérové ihrisko Babyland je vyhľadávaná atrakcia, nie len na Liptove, ale aj v širšom okolí. Exteriér sa rozprestiera na ploche 12 hektárov rezortu Villa Betula  a nachádzajú sa tam rôzne atrakcie, ktoré rozžiaria nie len detské očká. Napríklad trampolínovú arénu, nafukovací skákací hrad alebo hojdačky si určite užijú aj rodičia. Ďalej tu nájdete zvieraciu farmu a možnosť jazdy na koni, fontánový raj, zastrešené a otvorené pieskovisko, priestor na hry ako ping-pong, ruské kolky, soft tenis, badminton, petanque... To je naozaj len zlomok z takmer 50 atrakcií, ktoré Vám vieme ponúknuť. Ďalšie sa nachádzajú v interiérovej hale. K tomu všetkému každý deň hlavne počas leta, ale aj mimo neho ponúkame animácie pre deti. Málokto, ale vie, že animácie neboli súčasťou našej ponuky vždy, prešli vývojom tak ako aj všetko ostatné. V tomto článku sa dozviete ako vlastne animácie vznikli a aké témy máme.

Ako to celé začalo?

V jeden letný deň roku 2011 sme mali telefonát zo škôlky s otázkou, či by sa k nám mohli prísť s detičkami pohrať. Radi sme ich samozrejme privítali. Spočiatku sa deti len hrali von, ale každý ďalší rok sme pridávali niečo nové. Denné aktivity, jazdy na koníkoch, obedy. Situácia gradovala až tak, že v hlave našej kolegyne Mirky Mlynčekovej skrsol spontánny nápad animácie trochu ozvláštniť, napríklad kostýmami. A tak jedného pekného dňa škôlkarov privítali šašovia. V kostýmoch boli už spomínaná Mirka a naša šéfka Hanka. Nemali dopredu pripravený program, hnacím motorom bola vnútorná motivácia spraviť deťom krásny a zaujímavejší deň.

Najväčší vývoj animácií nastal s otvorením interiérovej haly v roku 2015. Vtedy sa animácie najviac rozbehli a stali sa každodennou súčasťou Babylandu. Prvé animátorky, ktoré celému nápadu vniesli dušu a estetickosť boli Mirka Baranová, Lenka Ošková a Martinka Krojerová. Spočiatku to boli len pocitové animácie, žiadna meniaca sa tematickosť. Stalo sa, že celé leto boli napríklad len šašovia. Tematické animácie tak ako ich poznáte sú zhruba 4 roky. Naša kreativita však stále pokračuje a  každý rok sa snažíme obnovovať a inovovať nie len témy, ale aj kostýmy.

Aké sú naše animácie?

Animácie sú postavené na tradícii, na ktorej sme vyrastali aj my. Nabádame nimi deti, aby trávili viac času von na slniečku a mimo technológií. Čítame s nimi rozprávky zo starých detských knižiek, hrami sa snažíme rozvíjať ich zručnosti, vedomosti a aj psychosomatické vnemy. Pod lesíkom, ktorý je tiež súčasťou areálu Villa Betula, sa deti učia o prírode, stromoch a o zvieratkách. Pri hrách si precvičia chrbátik, pri kreatívnych dielničkách zas rozvíjajú kreativitu. Aktivity sa počas dňa striedajú na pohybové a pokojové, a tak si príde na svoje každý.

Predstavme si, ale všetkých deväť tém: sú to Čarodejníci, Folklórny deň, Chrobáčikovo, Indiáni, Námorníci, Olympiáda, Rozprávkovo, Piráti a Šašovia. Animátori majú ku všetkým témam aj príznačné kostýmy, takže keď uvidíte v areáli napríklad čarodejnicu alebo piráta, nezľaknite sa neboli sme prepadnutí, sú to naši animátori smiley

Autor: Petra Karasková