Rezervácia

Fondue

Fondue, z francúzskeho slova fondue, v preklade roztavený, je pôvodne pokrm z roztečeného syru, do ktorého sa namáča jemne opečený chlebík, prípadne iné pečivo. Historici sa nevedia úplne zhodnúť, či prvé syrové fondue bolo na území Savojska (Francúzska) alebo vo francúzskej časti Švajčiarska. Faktom zostáva, že ako prví si vychutnali fondue, resp. jeho prvotiny pastieri, ktorí takmer celý rok žili mimo civilizácie a jedli len to, čo si sami vedeli vyrobiť, čiže syr a chlieb. Časom sa dostal tento pokrm aj medzi vyššiu vrstvu a  postupne do celého sveta.

Dnes poznáme už spomínané syrové fondue, sladké čokoládové a netradičnejšie mäsové. A práve to mäsové fondue Vám ponúkame my. Ak ste o ňom ešte nepočuli čítajte ďalej. Pre tých, ktorí ho už skúšali je čas osviežiť si spomienky. Princíp mäsového fondue zostáva rovnaký ako v prípade syrového alebo čokoládového. No rozdiel je samozrejme v tom, čo si pripravujete. Uprostred stola sa nachádza špeciálny hrniec, v ktorom je rozohriaty olej. Teplo dodáva buď prenosný malý sporák alebo sviečka prípadne iná horľavina, napríklad lieh. To Vám dáva možnosť pripraviť si kuracie, hovädzie, bravčové prípadne aj jelenie mäsko tak ako si prajete. Voľba je na Vás. Doplniť chuť môžete aj dresingom, na výber je napríklad horčicovo-medový, sweet-chilli, brusnicový či cesnakový. Alebo aj guličky zo syru na odľahčenie žalúdka. Ako prílohu podávame zmes zelených šalátov so cherry paradajkami a bazalkovým pestom a samozrejme bagetky. Celkový gurmánsky zážitok môžete zakončiť buď skvelým dezertom z našej širokej ponuky alebo vynikajúcim vínkom.

Prezrite si fotogalériu nižšie, aby ste si túto udalosť vedeli bližšie predstaviť, pretože

„ Fondue nie je len jedlo, je to spoločenská udalosť.“

A prečo? Lebo je to netradičné, nie len v samotnej príprave, v stolovaní a v neformálnej atmosfére. Počas prípravy máte čas sa porozprávať s priateľmi, rodinou. Užiť si chvíle pohody, dobrej nálady a prítomnosti Vašich najmilších. Doprajte si malý kúsok luxusu a únik z reality aj v tieto dni.

Fondue, ktoré pre Vás radi pripravíme obsahuje:

  • tri druhy mäsa
  • syrové guličky
  • šesť druhov dresingov
  • zmes zelených šalátov so cherry paradajkami a bazalkovým pestom
  • bagetky

Cena závisí od počtu osôb:

2 osoby: 60,80 €

3 osoby: 76,70 €

4 osoby: 92,60 €

5 osôb: 108,50 €

6 osôb: 124,40 €

Pre viac informácii alebo rezerváciu nás kontaktujte buď telefonicky na tel. čísle +421 915 836 120 alebo emailom na prevadzka@villabetula.sk

Autor textu: Petra Karasková